MUZEUM NA CHLUMU SE ZAZELENÁ

Ve spolupráci s klienty Domu Matky Terezy v Hradci Králové byly provedeny úpravy zeleně u budovy Muzea války 1866 na Chlumu a na hřbitově pruských důstojníků.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které spravuje rovněž areál bojiště na Chlumu, přistoupilo letos na jaře k úpravám zeleně u budovy s expozicí a na hřbitově pruských důstojníků. Byla navázána spolupráce s klienty Domu Matky Terezy, který v Hradci Králové jako azylový dům pro lidi bez domova provozuje oblastní charita. Obyvatelé tohoto zařízení se přechodně dostali do tíživé situace a lidé jsou vůči nim často zatíženi různými předsudky. Oni ovšem mnohdy rádi přesvědčí své okolí o tom, že jsou ochotní a schopní pracovat i pomáhat tam, kde je to třeba.

Proto byla v březnu navázána spolupráce Muzea východních Čech s Domem Matky Terezy a dva šikovní pánové se pod odborným vedením navzdory nepřízni počasí pustili do přesazování keřů ze hřbitova na vhodnější stanoviště k budově muzea, kde naopak dřeviny chyběly. Věnovali se pak ještě dalšímu doplňování výsadeb a nezalekli se ani obtížného terénu a komplikovaných půdních podmínek. Za to jim patří dík a muzeum si zaslouží uznání za vstřícnost, která není bohužel běžnou záležitostí.

 

Ing. Zuzana Kazmirowská, koordinátorka akce, 8. 4. 2014