AAA

Informační centrum

Stejně jako v předchozích letech je informační středisko na Chlumu i v roce 2018 podpořeno dotací města Hradec Králové na rozvoj cestovního ruchu. Informační středisko slouží nejen návštěvníkům Muzea války 1866, ale i těm, kteří hledají informace o okolí areálu Památníku bitvy 1866 na Chlumu.

 

Informační centrum na Chlumu i v letošním roce slouží tuzemským i zahraničním návštěvníkům. Zájemci mají možnost získat informace a materiály týkající se turistických a cyklistických tras a naučných stezek v okolí bojiště. Pracovníci informačního centra zodpoví dotazy na možnost ubytování nebo občerstvení v blízkém okolí a doporučí návštěvu dalších turisticky atraktivních míst. V nabídce centra je i široká škála tematicky zaměřených propagačních materiálů s vazbou na město Hradec Králové a celý Královéhradecký kraj. Prostory centra spolu s jeho službami jsou využívány i k pořádání kulturních akcí.

 
 

Z historie strážního domku

Spolu s rozvojem turismu v závěru 19. století se rozvíjelo i někdejší bojiště na Chlumu. Roku 1894 nechal dobřenický statkář Karel Weinrich postavit na nejvyším místě bojiště na Chlumu (334,4 m. n. m.) domek pro strážce válečných pomníků. Slavnostní znovuotevření zrekonstruovaného objektu dnešního Informačního centra se uskutečnilo v sobotu 6. července 2013.